Firma Poggenpohl má za cíl dodávat na český trh kvalitní sedací soupravy a sedací nábytek, který umožní našim zákazníkům vytvářet individuálně pojaté interiéry. Důraz klademe jak na komfort a kvalitu, tak i na reprezentativnost interiérů. Tým našich poradců je připraven poskytnout vám konzultaci nebo poradit s výběr moderní či luxusní sedací soupravy.

Proto jsme se zeptali našich designérů na několik rad, jak vybrat luxusní sedací soupravu. Co by vám poradili oni?


Tipy, jak vybrat novou sedací soupravu

Barvy a vzory, které mají styl

„Většina zákazníků se bojí popustit uzdu fantazii a zvolit odvážnější barvu nebo design. Obávají se, že moderní barevná sedačka bude působit lacině. Pokud ji vybíráte s ohledem na interiér, je tomu přesně naopak. Může dát obývacímu pokoji šmrnc“, radí designér Čeněk Rejšek.

Barevná sedačka Poggenpohl

Pokud jste zvolili decentní barvu stěn a podlahy, máte nábytek v jedné barvě, zvolte barevnou sedačku jako je žlutá sedací souprava Leolux. Stane se tak přirozeným centrem obývacího pokoje. Pokud naopak máte v obývacím pokoji jiný výrazný prvek, vyberte sedačku v klasických barvách.

Na obrázku níže jsme k neobvyklé barvě stěn a hravému koberci zvolili praktickou šedou sedačku značky W. Schilling. Sedací souprava na sebe nestrhává veškerou pozornost, ale vkusně doplňuje hravý interiér.

Sedací souprava Schillig

Kožené sedačky nikdy nevyjdou z módy

Co je větším synonymem luxusu než kožená sedací souprava? Kožené sedačky nikdy nevyjdou z módy a nikdy neomrzí.

„Luxusní kožené sedačky se skvěle hodí do reprezentativních prostor. Dnes je možné si vybírat z klasických i velmi futuristických modelů, je možné si hrát s barvami i tvary, což mě baví. Koženou sedací soupravu vybírám prakticky pokaždé, když je to vhodné – jsou pohodlné, vydrží a dodají luxusní podobu každému obývacímu pokoji,“ říká designér Aleš Jelínek.

Kožená sedací souprava

Aleš dodává, že je důležité zvážit, kdo v domácnosti žije. Přesto by koženou sedačku doporučil i do bytu, kde žijí zvířata či malé děti. Kvalitní kožená sedací souprava se totiž jednoduše vyčistí či ošetřuje. Ovšem pozor na mechanické poškození či proříznutí, oprava pak bývá nákladnější, než v případě látkových sedacích souprav.

Jak velkou sedačku si vybrat?

Aleše doplňuje designérka Martina Sztachová: „Vždy je nejdůležitější myslet na to, že v bytě chcete pohodlně bydlet. K čemu je vám sebekrásnější interiér, když se do něho bojíte pustit děti, aby něco nezničily?!“ Podle Martiny si Češi často vybírají zbytečně velké sedací soupravy, které zaberou moc prostoru a obývací pokoj pak působí stísněně a ztrácí vzdušnost.

Zajímavá kombinace sedacího nábytku

„Proč? Obvykle je přece doma jen rodina. Když přijdou hosté, je mnohem snazší sedací nábytek donést. Klientům doporučuji zvolit menší sedačku a zkombinovat ji s křesly. Křesla můžete mít v jiných pokojích a donést je kdykoli potřebujete. Navíc to dává interiéru mnohem více možností, jak jej ozvláštnit.“

 

Chci navštívit showroom